Çelik Kapı Fiyatı

Kilitli Çelik Kapı Nasıl Açılır?

Kilitli Çelik Kapı Nasıl Açılır?

Geçmişe göre günümüzde kullanımı epey bir yaygınlaşan çelik kapı modelleri evlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Evlerde, bahçelerde, kurumsal alanlarda ya da bireysel dükkanlarda güvenliğin sağlanmasında büyük rol oynamaktadır. Bu duruma paralel olarak çilingir sektörünün de gelişmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çelik kapıların özelliklerine baktığımızda, anahtarlardan birini kapının iç kısmında yer alan anahtar yuvasına yerleştirdiğinizde dışarıdan gelebilecek olası herhangi bir müdahale ile kapının açılması engellenecektir. Yani anahtar iç taraftaki yuvada takılı pozisyondayken dışarıdan açılmaları önler, çelik kapı açılmaz. Bu durum çelik kapı modellerinin güvenlik açısından ne kadar gelişmiş olduğunun kanıtıdır. Tabii iç kısımda takılı unutulduğunda ya da çelik kapı anahtarını kaybettiğinizde, çaldırma gibi durumlarda kilitli çelik kapı nasıl açılır sorunu da akıllara getiriyor.

Kilitli çelik kapı nasıl açılır sorusunun cevabı tamamen sizin inisiyatifinizde olan bir durumdur. Bunun için birçok farklı yol mevcuttur. Örneğin; tel, kart, maymuncuk, anahtar ve kuvvet uygulayarak gibi türlü türlü yollar bulunuyor. Elbette bu yöntemlerin hangi kilitli çelik kapı modelinde uygulanacağı da önemli bir husustur. Ayrıca profesyonel bir çilingir hizmeti ile de kilitli çelik kapı açılabilir. Eğer bir çilingir hizmetine yakınsanız basit denemelerden sonra tercih etmeniz gereken yöntem bu olmalıdır. Çünkü kilitli halde olan çelik kapılar çilingirler dışında kimse tarafından açılamamaktadır. Aksi halde çelik kapınızı zorlayıp zarar verebilir ya da zarar görebilirsiniz.

 

Çelik Kapı Nasıl Açılır?

Çelik kapı nasıl açılır sorusunda önemli olan içerisinde bulunduğunuz ortam ve koşullardır. Çünkü bu koşullara göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler kilitli çelik kapının açılmasındaki zorluk ve kolaylığı doğrudan etkilemektedir. Arkadan kilitli çelik kapılarda açılması için akla ilk olarak uzman bir çilingir hizmetinden faydalanmak gelmektedir. Çilingirler maymuncuk yardımıyla kapı açma hizmetini sağlayabilir. Fakat böyle bir hizmette bulunamayacak durumdaysanız bunun için kart, tel ve benzeri araçlar ile kilit mekanizmasında oynamalar yaparak çözüme kavuşabilirsiniz. Kaba kuvvet uygulamaya çalışırsanız çelik kapınızın kilidine zarar vermiş olursunuz.

 

Çekil Kapı Anahtarsız Nasıl Açılır?

Elbette bir çilingir çağırmadan anahtarsız çelik kapı açmanın farklı birkaç yolu bulunmaktadır. Kilitli çelik kapıların açılmasında teknoloji geliştikçe işler daha da kolay bir hale almaktadır. Gelişen teknoloji ve sanayi ile kaliteli malzemelerden güvenli çelik kapı modelleri üretilmektedir. Bu sayede evlerde ve iş yerlerinde daha korunaklı, sağlam ve güvenilir bir ortam elde edebiliyoruz. Özellikle konutlarda kullanılan güçlü ve dayanıklı çelik kapılar her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Çelik kapı modelleri sık sık değişen bir şey olmadığı için alındığı zaman kaliteli bir çelik kapı tercih edilip ve yıllarca kullanılmaktadır.

Kilitli çelik kapıları anahtarsız olarak açmak için bazı yöntemler vardır. Eğer bir sebepten dolayı çelik kapı anahtarını kaybettiyseniz veya bulamıyorsanız kapıya zarar vermeden de açabilirsiniz. Böyle bir durumda çilingirlerin de kullandığı maymuncuk sisteminden faydalanabilirsiniz. Böylece çelik kapının kilidine zarar vermeden açabilirsiniz. Banka kartı, tel, toka vb. gibi araçlar ile kilit sistemi yine açılır yuvaya zarar verebilirsiniz. Bunun için en doğru tercih çilingir yardımıyla kapıların açılmasıdır.

 

Çelik Kapı Kullanımı

Evin içerisinde kilitli kaldığınız bir durumda çelik kapı anahtarına erişiminiz de bulunmuyorsa tek yapmanız gereken şey profesyonel bir çilingirden yardım almaktır. Dışarıdan müdahale olmadan açılmayacağı için kendinizi boş yere yormayın. Çünkü bu yardım dışında içeriden açmak neredeyse imkansızdır. Çağırdığınız çilingir ise çelik kapıyı dışarıdan açarken murç yardımıyla anahtar rozetini yukarı aşağı darbelerle kıracaktır. Kırılan bu anahtar rozetinden sonra kilitte yer alan barel kısmı karşınıza çıkacaktır. O barel kısmını kırdığınızda yenisi ile değiştirerek kapıyı açabilirsiniz. Tam tersi bir durum yaşandığı takdirde ise kapıyı açmak istiyorsanız eline sivri uçlu bir nesne alın ve kilitli çelik kapının anahtar yuvasına yaklaşık olarak 10-15 cm üzerindeki kilit diline aşağıdan yukarıya baskı uygulayın. Eş zamanlı bir şekilde çelik kapıyı ileri geri itmeyi de unutmayın. Bu hareketleri uyguladığınız takdirde çelik kapınızı açma ihtimaliniz bir hayli artacaktır. Çelik kapınızı açmak için kullanabileceğiniz yöntemler arasında aynı işlemi kredi kartı, toka veya ucunu sivrilttiğiniz bir plastik şişe ile de uygulayabilirsiniz. Ayrıca ince uçlu bir tornavida da bu işlem esnasında işinize yarayabilir. Tabii tüm bu yöntemlerin dışında çelik kapınızın menteşelerine erişiminiz var ise bu menteşeleri çıkarak da açabilirsiniz. Yine aynı şekilde kilitli çekil kapınızın göbek bölgesine çekiç yardımıyla indireceğiniz bir darbe ile kırarak açmak da diğer bir çelik kapı açma yoludur.

 

Bu içeriğimizde sizlere kilitli çelik kapı nasıl açılır, anahtarsız ve anahtarlı çelik kapı açma yolları hakkında bilgilendirici bir içerik hazırlamak istedik. Kilitli çelik kapı açılımı için her ne kadar birçok farklı yol olsa profesyonel bir destek almak ister için en doğru tercih olacaktır. Bu tarz durumlarda profesyonel bir çilingirden yardım almanız gerektiğini unutmayınız.

5 3 votes
İçerik Puanı
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments