Çelik Kapı Fiyatı

Çelik Kapının Püf Noktaları Nelerdir?

Çelik Kapının Püf Noktaları Nelerdir?

Geçmişten günümüze insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri de barınmadır. Bu ihtiyacı ise konutlar ile gidermekteyiz. Sürekli gelişen ve değişen hayat şartları, konutların daha güvenli, korunaklı bir hal almasını gerektirmektedir. Bu nedenle daha güvenli bir ev kapısına ihtiyaç duyuluyor. Güzel görünen, estetik ve kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir ev için iyi bir çelik kapı sizleri tatmin edecektir.

 

Çelik Kapı Nedir?

Çelik; sağlam, dayanıklı ve estetik olarak göze hoş gelen bir alaşımdır. İşlenmesi ve ulaşılması basittir. Bizleri hırsızlığa karşı koruma sağladığı gibi uzun yıllar kullanım garantisi de vermektedir.

Çelik kapı modelleri hem güvenlik önemleri hem de sağlamlaştırılmış yapısı ile insanların kapı çeşitleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Günümüzde gerçekten bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çelik kapılar; çelik levhalar, saclar ve kaplamalar ile ekstra güçlendirilmiştir. Kaliteli bir çelik kapının dışarıdan zorlanarak açılması adeta imkansızdır. Bu tarz bir statüye erişebilmesi için gerekli özellikler ise şunlardır:

  • Ölçülerinin standartlara uygun olarak hazırlanması gerekir.
  • Montaj esaslarına uygunluk şartlarını yerine getirmesi gerekir.
  • İmalat standartlarına uygun olması gerekir.

 

Çelik Kapının Montaj Esasları Nelerdir?

  1. Kapı kasasının mil yuvası, çelik lamalar ile desteklenerek montaj edilmelidir.
  2. Çelik kapı ile kapı kasasının arasında yer alan boşluk ölçüsü en fazla 4 mm veya 5 mm’den fazla olmamalıdır.
  3. Kapıyı duvar montajlamakta kullanılan mil yuvalarının en az 5 mm çelik bir alaşım ile güçlendirilerek destek verilmesi gerekmektedir.
  4. Çelik kapının altında kullanılan mermerin kaliteli yapıya sahip olması ve güçlü bir şekilde zemine sabitlenmesi gerekiyor.
  5. Güvenlik tedbiri amaçlı olası hırsızlık durumları için 7 mm ila 10 mm arasında kapı ile duvar arasına çelik lamalar ile takviye yapılabilmektedir.
  6. Çelik kapının yerleştirilmesi tamamlandıktan sonra esneme durumu kontrol edilmelidir. Esneme yapmadığından emin olunmalıdır.

Yukarıda yer alan maddelere dikkat edildiği takdirde evlerinizdeki güvenlik ihtiyacınızı bir miktar daha arttırmış olacaksınız. Bir defaya mahsus bu montaj kriterleri uyguladığınız zaman uzun yıllar sorun yaşamadan güvenle evlerinde barınmaya devam edebilirsiniz.

 

İzmit Çelik Kapı Modelleri

 

Çelik Kapının Püf Noktaları

Bir çelik kapı sahibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Çelik kapılar seçildikten sonra sık sık değiştirilen bir şey değildir. Bu nedenle seçerken çok iyi araştırmalı ve sizi uzun yıllar güvende hissettirebilecek bir çelik kapı modeli tercih etmelisiniz. Çelik kapıların teknik uzmanları çilingirlerdir. Eğer bir çelik kapı alacaksanız size en yakın çilingire bu konu hakkında danışabilirsiniz. Meslekleri gereği doğru çelik kapıyı alma konusunda yönlendirecek bilgi birikimine sahiptirler. Her çelik kapı gerçek bir çelik kapı modeli olamaz! Bu nedenle gerçek bir çelik kapınız olsun istiyorsanız, Avrupa Birliği Hırsızlığa Karşı Güvenlik Sertifikalı çelik kapı modellerine göz atmalısınız. AB sertifikalı çelik kapılar bağımsız kuruluşlar tarafından test edilip onaylanmış kapı modelleridir. Ülkemizde bu şarta ek olarak bir de TSE belgesini kontrol edebilirsiniz.

Kaliteli bir çelik kapı sadece güvenliğinizi sağladığıyla kalmaz. Aynı zamanda evinize estetik bir tarz ve prestij de katacaktır.

Bu estetik görünüş ve prestije sahip olmak istiyorsanız sizler de Celikkapifiyat.com’da yer alan Çelik Kapı Modelleri kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın.

5 2 votes
İçerik Puanı
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments